Ondřej Košvanec

Vyrazil jsem na pískovnu Ostrá nedaleko Nymburka, kde jsem s kamarádem chtěli strávit šest dní rybolovu, odpočinku a taky se pokusit přelstít nějakého místního mohykána.

Tak konečně v práci volno a vyražíme na výpravu. Po dokoupení několika potřebných věcí a samozřejmě povolenky se konečně nachazime nasem lovnem místě. Pripravujeme vše potřebné a jedeme vyvážet naše nachystané montáže. První záběr přichází asi tři hodiny po vyvezení. Ryba se bohužel vypnula, tak rychle převážím a čekám na další záběr. Cca za hodinu přichází další ryba, jedná se o lysce s vahou necelých jedenáct kilo. S nastávající tmou a přicházející noci záběrů ubývá a i přesto se nám podařilo chytit několik dalších ryb do deseti kilogramů.

Další den se mi nedaří přemluvit ryby k aktivitě, proto měním taktiku. Ryby se ukazují ve sloupci a v hodně příbřežních částech vody. Odpoledne se mi podařilo udělat několik záběru, největší ryba byla s vahou 11kg. Noc je totožná jako ta předešlá, ryby se neukazuji a nejeví aktivitu.

Ve čtvrtek dopoledne přichází pomalý záběr z mělčiny, po záseku je hned cítit, že se jedna o velkou rybu. Proto jdu zdolávat rybu ze člunu. Po krásném souboji se mi daří zdolat krásného šupináče s váhou 15,8kg.Mám obrovskou radost a užívám si to;-)! Večer přichází změna počasí a záběrů ubývá.

Do konce výpravy zdoláváme ještě několik menších ryb.

Přeju hodně úspěchů a ať jde pára z navijáku!!!!!!:-D